Audio-Technica Universal Headshell (AT-HS10BK)
Product image 1
AT-HS10BK
Specifications
Material: Aluminum
Connector: Aluminum
Weight: 10.0 g (0.4 oz), excluding lead wire
Dimensions: 13.7 mm (0.5") H × 21.0 mm (0.8") W × 52.0 mm (2.0") D
Accessories: Installation screws (16 mm × 2, 10 mm × 2), Nuts x 2, Plastic washers x 2